fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da Burslu Eğitim

İtalya’da Burslu Eğitim

İtalya, düşük eğitim ücretleriyle ünlü bir ülkedir. Yıllık 500-3.000 Euro arasında değişen miktarlarda eğitim ücretleri bulunmaktadır. Bunun yanında uluslararası öğrenciler için geniş burs seçenekleri de sunulmaktadır. İtalya’da bir yıllık eğitimin maliyeti Türkiye’de bir vakıf üniversitesinin maliyetiyle hemen hemen aynıdır. Ancak kazanımlar açısından İtalya çok daha öndedir. Düşük eğitim ücretleri, burs seçenekleri ve köklü eğitim kalitesi gibi nedenlerden dolayı İtalya, her yıl artan sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yazımızda İtalya’da burslu eğitim noktasında en çok sorulan soruları yanıtlandıracağız.

 

İtalya’da Burslu Üniversite Okuma Şartları

İtalya’da burslu eğitim alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Burslar taksitler halinde verilmektedir ve öğrencilerden bölüm bazında değişen kredilerde ders vermesi istenmektedir. Bazı okullar için bursun ilk taksidi yatırılır ve belirlenen krediyi tamamlayan öğrenciler bursun kalan miktarını almaya hak kazanır. Bazı okullarda ise ilk yılın sonunda belirlenen krediyi tamamlayan öğrenciler bursu almaya hak kazanırlar. Burs miktarı yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişir. Tüm yaşam giderlerinizi karşılayacak düzeyde olmasa da bütçenize önemli bir katkı sağlar.

 

İtalya’da Burslu Eğitim – İtalya’da Faydalanabileceğiniz Bazı Burslar

1) İtalya Devlet Bursları

İtalya’da eğitim alan yabancı öğrenciler ve yurtdışında yaşayan İtalyan vatandaşlarının yararlanabileceği burslardır.

2) Yetenek Bursları 

İtalyan Dışişleri Bakanlığı ve İtalyan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenenen ve alanında yetenekli ve başarılı öğrencilerin başvurabileceği burslardır.

3) Diğer Burslar

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için sunulan birçok burs programı bulunmaktadır. Siz de İtalya’da burslu eğitim seçenekleri için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip EduScala ekibine ulaşabilirsiniz.

 

italyada-burslu-egitim

 

İtalya’da Burslu Lisans Eğitimi

İtalya’da lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir. Tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi bazı bölümlerde ise eğitim ülkemizdeki gibi 5 veya 6 yıl sürmektedir. İtalya’da tamamen İngilizce lisans eğitimi alabileceğiniz 200’e yakın program bulunmaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen bölümleri İtalya’da tamamen İngilizce olarak okumak mümkündür. 

İtalya’da lisans eğitiminde burs almak da mümkündür. Sosyal devlet anlayışı gelişmiş bir ülke olan İtalya, uluslararası öğrenciler için birçok burs imkanı sunmaktadır. Yıllık burs miktarı 2.000-5.200 Euro arasında değişmektedir. 

 

İtalya’da Burslu Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir. 120 AKTS yı tamamlayıp bitirme tezinizi sunduktan sonra mezun olursunuz. Yıllık okul ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişir ve İtalya’da burslu master eğitimi alma imkanı bulunmaktadır. İtalya’da yüksek lisans eğitimi için birçok burs seçeneği bulunmaktadır.

Bazı okullar bünyesinde uluslararası öğrenciler için çeşitli yetenek bursları da verilmektedir. Bu burslar için yapmış olduğunuz çalışmalar ve o alanda elde etmiş olduğunuz başarılarla ilgili değerlendirme yapılır. Bunun yanında farklı burs seçenekleri de yüksek lisans öğrencileri için mevcuttur. Siz de İtalya’da burslu master eğitimi almak istiyorsanız İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip EduScala ekibinden destek alabilirsiniz. 

 

İtalya’da Burslu Moda Okulu 

Moda ve tasarım denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan İtalya, dünyanın en iyi moda okullarına ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da moda okulları çeştitli burs yarışmaları düzenlemektedirler. Bu yarışmalarda, eğitim almak isteyen bireylerin yapmış oldukları çalışmalar göz önünde bulundurularak çeşitli burslar verilmektedir. Bu burslar genel olarak okul ücretlerinden indirim sağlar. 

 

İtalya’da Burslu Eğitim – İtalya’da Burslu Üniversite Fiyatları

İtalya’da eğitim ücretleri diğer ülkelere göre oldukça düşüktür. Yıllık 500-3.000 Euro arasında değişen eğitim ücretleri bulunmaktadır. Burs alan öğrenciler ise daha düşük miktarlarda ücret ödemektedirler. Ancak öğrencilerimize maliyet hesaplamalarını burslar temelinde yapmamalarını tavsiye etmekteyiz. İtalya’da yaşam maliyeti yazımızda da belirttiğimiz gibi İtalya’da bir öğrencinin yıllık yaşam maliyeti 6.000-9.000 Euro arasında değişmektedir. Alacağınız burslar taksitler halinde ve belli bir başarı kriterine göre verildiği için tüm yaşam giderlerinizi karşılayacak düzeyde değildir. 


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur.
Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Burslu Eğitim ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve
+90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: