fbpx
Bölümler

İtalya’da Eczacılık Okumak

İtalya’da Eczacılık Okumak

Eczacılık mesleği tarihi eski çağlara dayanan köklü ve saygın bir meslektir. Eczacılık eğitimi ise her ülkede uzun yıllar alan bir eğitimdir. İtalya’da eczacılık okumak ülkemizdeki gibi 5 yıl sürmektedir. İtalya’da unico ciclo yani tek devre veya bütünleşik program olarak geçer.

Bu yazımızdan İtalya’da Eczacılık Okumak ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

İtalya’da Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da eczacılık eğitimi genellikle İtalyanca olarak verilmektedir. Ancak İngilizce eczacılık eğitimi verilen 2 okul seçeneği bulunmaktadır. Bunlar:

İtalyanca eczacılık eğitiminde ise seçenek oldukça geniştir. İtalyanca Eczacılık Eğitimi Alabileceğiniz Bazı Okullar:

İtalya’da Eczacılık Fakültesi

İtalya’da eczacılık fakültelerinde eğitim Türkiye’deki gibi 5 yıl sürmektedir. Eğitim programı içeriğinde stajlar ve diğer laboratuvar uygulamaları da yer almaktadır.

italyada-eczacilik-okumak

İtalya’da Eczacılık Kabul Şartları

İtalya’da İngilizce eczacılık eğitimi için temel kabul şartı B2 seviyesinde dil belgesidir. Ayrıca üniversiteler bazında belli sınavlardan skor alma şartı da bulunmaktadır. Detaylı bilgi İtalya’da eczacılık fakültesi sınavlarına hazırlık programları için ekibimize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da Eczacılık Okumak  – Fiyatlar

İtalya’da eczacılık eğitimi veren üniversitelerin eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Bu ücret aile gelirine göre belirlenmektedir ve indirim sağlamak mümkündür. Bu alanda sunmuş olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Burslu Eczacılık Okumak

İtalya’da burslu eczacılık eğitimi almak mümkün! Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs imkanı İtalyan hükümeti tarafından uluslararası öğrenciler için sunulmaktadır. İlk yıl aile gelirine göre belirlenen burslar sonraki yıllarda hem aile geliri hem de eğitim sürecine devamlılığınız ve almış olduğunuz kredilere bağlı olarak devam etmektedir.

İtalya’da burslu eğitim imkanlarından faydalanmak için İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimizden destek alabilirsiniz. İstenen birçok evrak, bürokratik sürecin yoruculuğu ve İtalyanca bilgisine dayalı olması birçok öğrenci için burslu eğitimi oldukça zorlu bir süreç haline getirmektedir. EduScala Eğitim Danışmanlık ekibi olarak öğrencilerimizin burs işlemlerini Türkiye ve İtalya ekibimizin koordineli çalışmaları ile yürütmekteyiz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın!

İtalya’da Eczane Açmak

İtalya’da eczacılık eğitiminizden sonra ruhsat alarak eczane açabilmeniz için İtalyan devletinin yapmış olduğu sınavda başarılı olmanız gerekmektedir. Sınav içeriğinde pratik laboratuvar çalışması, 300 soruluk bir test sınav ve ardından sözlü bir sınav yapılmaktadır. Sınavı başarıyla tamamlayanlar eczane açma ruhsatı alabilirler. Ayrıca sınavda başarılı olan kişilerin eczane açmak istediği şehirde sicil kaydı almaları gerekmektedir. İtalya’da eczane sayıları nüfus ile orantılı bir şekilde dağılacak şekilde düzenlenmiştir. Nüfusu 12.500’den az yerleşim yerleri için her 5.000 kişiye 1 eczane, nüfusu daha fazla olan yerleşim yerlerinde ise her 40.000 kişi için bir eczane bulunması zorunludur.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de İtalya’da Eczacılık Okumak ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: