fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da Genetik Eğitimi

İtalya’da Genetik Eğitimi

Son yılların en popüler mesleki tercihlerinden olan Genetik branşı için kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız, uzun yıllardır bu alanda kalifiye bilim adamı yetiştirme tecrübesine sahip İtalya üniversitelerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Pek çok öğrencimiz son dönemlerde revaçta olan İtalya’da genetik eğitimi alma konusu ile ilgili sorularını bizimle paylaşıyor. Bizler de gelen soruların ışığında İtalya üniversitelerinde genetik okuma konusunda bilinmesi gerekenleri kaleme almaya karar verdik.

İtalya’da Genetik Eğitimi Almak Avantajlı mıdır?

Genetik bilimi alanında, özellikle de genetik tanıların ve tedavilerin uygulandığı BiyoMühendislik dallarında eğitim almak için konusunda deneyimli kuruluşları tercih etmeniz son derece yararlı olacaktır. Genetik eğitimi ülkemizde yeni yeni yapılmaya başlanmıştır. İtalya’ya baktığımızdaysa birçok seçkin üniversitenin yıllardır alanında donanım sahibi Genetik Mühendisleri yetiştirdiğini görmekteyiz. İtalya’da genetik mühendisliği alanında eğitim veren kuruluşlar yılların getirdiği tecrübeye ve bilgi birikimine sahiptir. Bundan dolayı seçkin bir Avrupa ülkesinde eğitim alarak iş dünyasına güvenle adım atabilirsiniz.  

İtalya’da İngilizce Genetik Okumak Mümkün mü?

İtalya’da İngilizce eğitim son yıllarda genişleyerek birçok bölümde tercih edilmeye başlanan bir dil haline gelmiştir. Siz değerli öğrencilerimiz de İtalya’da İngilizce üniversite okuyarak uluslararası düzeyde bir meslek sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz. İtalya’da İngilizce genetik okuma avantajının yanında İtalyancanızı da geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

İtalya’da Genetik Eğitimi Hangi Branşları Kapsar?

Genetik farklı branşları kapsayan geniş bir bilim sahasıdır. Bu alanda eğitim almak isteyenler Genetik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji, Medikal Biyoteknoloji ve Biyomühendislik gibi dallarda uzmanlaşabilirler.

İtalya’da Genetik Eğitimi Alanlar Nerelerde İş Bulabilir?

İtalya’nın önde gelen üniversitelerinde genetik alanında yetiştirilen öğrenciler için iş seçeneği oldukça fazladır. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz ilaç şirketlerinde, sağlık şirketlerinde, laboratuvarlarda, araştırma faaliyeti yürüten kuruluşlarda, biyomedikal şirketlerinde, biyoteknoloji kuruluşlarında, üniversitelerin ilgili bölümlerinde ve genetik alanı ile ilgili ürün temini yapan firmaların satış danışmanlığı departmanlarında rahatlıkla iş sahibi olabilir.

İtalya’da Genetik Lisans Eğitimi Nasıl Yapılır?

İtalya’da eğitim alan öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler İngilizce ağırlıklı eğitim veren bölümlerdir. Meslek alanınızda gerekli olacak olan İngilizce dili için genetik eğitiminizi bu dilde alabilirsiniz. İngilizce eğitim için üniversiteler sizden yeterliliğinizi kanıtlayan belgeler talep edebilirler. İngilizce yeterlilik belgesi (B1 veya B2) ile ilgili bilinmesi gerekenleri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İtalya’da Genetik Okuyanlar Yüksek Lisans Yapabilir mi?

Genetik bilimlerinde eğitim veren İtalya üniversiteleri öğrencilerine yüksek lisans yapma şansı tanımaktadır. İtalya’da İngilizce yüksek lisans yapmak için sizden diplomanız ve İngilizce diline hakimiyetinizi gösteren yeterlilik belgeniz (B2 belgesi) istenecektir.

İtalya’da Burslu Genetik Okumak Mümkün mü?

Eğitim politikası gereği İtalya yıllık eğitim harçlarının düşük tutulduğu bir ülkedir. Bu avantajının yanında İtalya’da burslu üniversite okuma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Düşük maliyete sahip kaliteli bir eğitim yaşamına adım atmadan önce giderlerinizi hesaplamak ve burs olanaklarıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Genetik Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 13 43 ve +90 555 888 13 43 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: