fbpx
İtalya'da Yüksek Lisans

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans

Yurtdışında yüksek lisans eğitiminizi Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İtalya’nın köklü üniversitelerinde alabilirsiniz. Köklü eğitimi, mimari ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken İtalya aynı zamanda köklü bir hukuk sistemine sahiptir. İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok İngilizce program seçeneği mevcuttur.

İtalya’da Hukuk Eğitimi

İtalya, Avrupa’nın en seçkin üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler için İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitimi veren birçok köklü üniversite bulunmaktadır. İtalyan üniversiteleri verdiği teknik bilginin yanında öğrencilerin iletişim becerilerini, akıl yürütme ve mantık becerisini geliştirmeye yönelik bir eğitim anlayışına sahiptir. İtalya’da Hukuk Master eğitimi tezli programlarda iki yıl sürmektedir. 2 yıllık programların yanında uygulama ağırlıklı 1 yıllık program seçenekleri de mevcuttur.

İtalya’da Hukuk Okuyup İtalya’da Çalışmak Mümkün mü

İtalya’nın seçkin üniversitelerinde Hukuk eğitimi alan öğrenciler okullarını başarıyla tamamladıktan sonra ülkede çalışma fırsatını yakalayabilir. Bunun için İtalya’da düzenlenen iki adımlı sınavda başarılı olunması gerekir. İtalya’da avukatlık mesleğini yapmak için baro tarafından düzenlenen sınav mevcuttur. Avukatlık dışı bir meslek seçimi yapmak isterseniz hukuki danışmanlık hizmetleri verebilirsiniz. Dilerseniz doktoranızı tamamlayarak mesleğinizi akademik seviyede yürütebilirsiniz.

İtalya’da Avukatlık Yapmak

Avukatlık mesleğinin İtalya’da gelirleri aylık 1400 Euro ila 2500 Euro arasında değişmektedir. İtalya’da avukatlık yapmak için 3 yıllık lisans eğitiminin yanında iki yıllık yüksek lisans eğitimini de başarıyla tamamlamanız gerekir. Bu süreçten sonra sizi iki oturumlu bir sınav ve staj süreci beklemektedir. Eğitim hayatınızda İtalyanca konusunda kendinizi çok iyi geliştirmeniz gerekir. Hukuk dili her ülkede normal konuşulan dilden daha ileri seviye bir dildir ve hangi ülkede olursanız olun o dile iyi bir hakimiyet gerektirir.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Şartları

İtalya’da hukuk yüksek lisans için ilgili alanda lisans diploması ve B2 seviyesinde dil belgesi şartı bulunmaktadır. Bazı eğitim kurumlarında bir yıllık eğitim programları da mevcuttur. Yüksek lisans eğitimi ileri düzey bir eğitim olduğu için ilgili alanda temel dersleri almış olmanız şarttır.

italyada-hukuk-yuksek-lisans

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Programları

Yurtdışında hukuk yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olan İtalya’da ticaret alanında ve Avrupa hukuku alanında çeşitli programlar mevcuttur. Ayrıca ticaret, işletme veya ekonomi konularında da eğitim programları mevcuttur. Yüksek lisans için tercih edilenlerin başında Ticaret Hukuku gelmektedir. Bunun dışında ekonomi ve işletme branşını yakından ilgilendiren Şirketler Hukuku ve İş Hukuku seçenekleri çok tercih edilmektedir. Son yıllarda ilgi gören bir diğer eğitim programı ise Avrupa Hukuku Çalışmalarıdır. Uluslararası Hukuk, Uluslararası Ticaret Hukuku, İnsan Hakları ve Çok Aşamalı Yöntem ve İşletme Hukuku yüksek lisans programları da öğrenciler tarafından ilgi gören ve İngilizce eğitim verilen bölümlerdendir.

İtalya’da Uluslararası Hukuk

Uluslararası hukuk alanında İngilizce lisans programlarının yanında yüksek lisans programları da mevcuttur. Siz de kariyerinize uygun bölüm seçenekleri için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Sonrası Çalışma İzni

Hukuk yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler Avrupa genelinde çalışma hakkı kazanırlar. İtalya’da hukuk eğitimi sonrasında verilen diplomalar “Mavi Diploma” kapsamındadır. Mezun olan öğrenciler dil yeterliliği kazandıktan ve gerekli şartları sağladıktan sonra farklı ülkelerde de iş bulma imkanına sahiptirler. Eğer yüksek lisansınız sonrası İtalya’da kalmak isterseniz bir yıl süreli iş arama izni alabilirsiniz. İş bulmanız durumunda çalışma izni alabilirsiniz.

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans Gerekli Şartlar

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisansı için gerekenler;

  • İlgili alanda lisans diploması (son sınıf öğrencileri de başvuru yapabilirler)
  • Dil seviyenizi kanıtlamak için B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi
  • İş ve eğitim deneyimlerinizi anlatan CV
  • Motivasyon ve referans mektupları

Gerekli evraklar, başvurular ve İtalya’daki tüm işlemlerle ilgili profesyonel destek almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip ekibimizle başvurular ve tüm resmi işlemlerle ilgili destek sunmaktayız.

İtalya’da Hukuk Eğitimi Almanın Avantajları

İtalya ülke tarihi boyunca tüm çalkantılı dönemlerini hukukun gücüne sığınarak atlatmış bir ülkedir. Yıllar içinde gelişen hukuk sistemi bugün Avrupa’nın sayılı hukuk sistemleri arasında yerini almıştır. İtalya’da hukuk eğitimi alan öğrenciler çoğu Avrupa ülkesine göre daha düşük ücretler öder. Bunun yanında geniş burs imkanları da uluslararası öğrenciler için mevcuttur.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: