fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi

Günümüzün seçkin mesleklerinden biri haline gelen İç Mimarlıkla ilgili yurtdışı eğitimi yapmak isteyenler için İtalya kaçırılmayacak bir fırsat olabilir. Ezbere değil yaratıcılığa dayanan eğitim programları, İngilizce ve İtalyanca eğitim alma şansı ve düşük maliyetiyle İtalya son yılların en çok öğrenci alan ülkelerinden biri. Eğitim hayalini İtalya’da yaşamak isteyen öğrencilerimizin bize danıştığı mesleklerin başında İç Mimarlık geliyor. Bizler de sıkça gelen bazı sorulara yanıt vermek için İtalya’da İç Mimarlık eğitimi konusunu ele almaya karar verdik.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitiminin İçeriği Nedir?

İtalya’da İç Mimarlık eğitimi öğrencilerine teknik bilgi ve becerileri kazandırmanın yanında yaratıcılık özelliklerini de kullanma fırsatı sunar. Keyifli bir eğitim alanı olan iç mimarlık eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra bir ofisin, dairenin ya da bir stüdyonun iç tasarımını yapabilir, istenilen alanı mükemmel bir çalışma veya yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Öğrencelerin zengin tasarımlar oluşturmasını ve yaratıcılık unsurlarını hayata geçirmesini sağlayan bölümde güncel teknolojiler hakkında gerekli bilgiler de verilmektedir. 

İtalya’da İç Mimarlık okumak isteyen öğrencilerimize kentsel tasarım, konutların tasarlanması, mimarlık analizi, şehir tasarımı ve geliştirme gibi konularda bilgiler verilmektedir. Kaliteli bir eğitim alabileceğiniz İtalya üniversiteleri öğrenciyi sadece alanında uzmanlaşma konusunda değil, iletişim becerileri, mantık yürütme ve takım çalışması becerisi kazandırma konularında da eğitmektedir. 

İç Mimarlık eğitiminde öğrencilere tasarımlarında kullanacağı ölçüm yapma, hesaplama yapma yöntemleri ve güncel tasarım yazılımları öğretilmektedir. Bir iç mimar üzerinde çalıştığı projede kullanılacak olan tüm malzemelere hakim olmalı ve tasarımına uygun seçenekleri belirlemelidir. İtalya’da verilen iç mimarlık eğitimleri öğrencilerin bu konuda detaylı olarak bilgi sahibi olmasını sağlar.

İç Mimarlık günümüzün gelişmekte olan meslek dallarından biridir. İç Mimarlık için İtalya üniversitelerini tercih ederek Avrupa’da ve ülkemizde geçerli olan bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitim Seçenekleri Nelerdir?

Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin son yıllardaki gözde ülkesi olan İtalya’da İç Mimarlık eğitimi için farklı programlar bulunmaktadır. Kısa süreli eğitim almak isteyenler İç Mimarlık Sertifika hizmeti veren kurumlara başvuru yapabilmektedir. Eğitimini daha profesyonel koşullarda almak isteyenler için İtalya’da lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimi seçenekleri yer almaktadır.

İtalya’da İç Mimarlık Lisans Eğitimi Nasıl Alınır?

İtalya’da İç Mimarlık okumak yabancı dil öğrenme ve geliştirme açısından öğrencilerimiz için son derece yararlı olmaktadır. İç Mimarlık alanında eğitimler İngilizce ve İtalyanca olarak yapılabilmektedir. Lisans eğitimi boyunca öğrencilerimiz tercih ettiği dil üzerinden ürün tasarımları, mobilya tasarımları ve aydınlatma tasarımları gibi önemli dersleri alabilmektedir. İtalya üniversiteleri mimarlık ve tasarım alanlarında uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyime sahiptir. Uluslararası bir eğitim alarak iş dünyasına adım atmak için İç Mimarlık Lisans eğitimlerine başvuru yapabilirsiniz. 

İtalya’da İç Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi Nasıl Alınır?

İtalya’da yüksek lisans İç Mimarlık eğitimleri daha kısa süren programlardır. Eğitim süresi bir veya iki yıl olarak değişebilmektedir. Program süreleri kısa olmasına rağmen verilen eğitim kaliteli ve eğitim sonrası iş olanakları fazladır. Yüksek lisans veren eğitim kurumları dünyaca ünlü moda tasarım ve mimari tasarım kuruluşlarıyla iç içe bir yapıya sahiptir. Sektörün önde gelen şirketleri eğitim veren üniversitelerle ortak projelere imza atmaktadır. Uzmanlaşacağınız alanda dünyadaki yenilikleri takip etmek ve güçlü bir network oluşturmak için yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Eğitim Ücretleri Ne Kadardır?

İtalya’da eğitim maliyeti tercih edeceğiniz üniversite ve eğitim programına göre değişiklik gösterebilir. İtalya’da yüksek lisans ücretleri yıllık 15 bin Euro ila 35 bin Euro arasında değişmektedir. Lisans eğitimlerinin yıllık ücreti ise 15 bin Euro ve 30 bin Euro arasındadır. Eğitiminiz için net bir bütçe oluşturmak için öncelikle hangi eğitim kuruluşuna başvuracağınızı netleştirmeniz gerekir. İtalya’da okul seçimi yapmak ve yaklaşık bir maliyet hesaplamak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İtalya’da İç Mimarlık okumak için gerekli belgeler ve hazırlık süreci ile ilgili de uzmanlarımızdan görüş alabilirsiniz.

İtalya’da İç Mimarlık Sertifikası Nasıl Alınır?

Lisans ve yüksek lisans eğitimini tercih etmeyen öğrencilerimiz İtalya’daki İç Mimarlık Sertifika Programları üzerinden hayallerindeki mesleğe kavuşabilirler. İç Mimarlık için sertifika veren kurumlar eğitimlerini yılın çeşitli dönemlerinde yapmaktadır. Eğitim çalışmaları genellikle yaz kursları şeklinde düzenlenir. Bu eğitimler iki veya üç hafta sürmektedir. Okulların tatile girdiği kış aylarında da eğitim veren bazı kuruluşlar vardır. Sizin ihtiyaçlarınıza uygun kursu ve eğitim tarihini belirlemeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 13 43 ve +90 555 888 1 343 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: