fbpx
İtalya'da Eğitim

İTALYA’DA İŞLETME EKONOMİ YÜKSEK LİSANS

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans

Avrupa okullarında yepyeni bir kariyerin kapılarını aralamak, uluslararası kalitede eğitim olanaklarına kavuşmak için son zamanların gözde adresi İtalya olmaya başladı. Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla öğrencilerimizin gözdesi haline gelen ülkede okumak için en çok tercih edilen alanların başında İşletme ve Ekonomi geliyor. İtalya’da işletme ekonomi yüksek lisans ve lisans eğitimleri almak isteyen öğrencilerimizden konuyla ilgili pek çok soru alıyoruz. İtalya’da işletme ekonomi yüksek lisans ve lisans programları ile ilgili sıkça sorulan bazı soruların yanıtını vererek siz değerli öğrencilerimizi aydınlatmaya çalışalım.

İtalya’da İşletme Ekonomi Eğitim Kalitesi Nasıldır?

İtalya Avrupa ülkeleri arasında ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda en önde gelen ülkelerinden biridir. AB kuruluş sürecinde önemli bir aktör olan İtalya yalnızca Avrupa ülkelerinin değil ülkemizin de sağlam temellere dayanan ticari ilişkiler kurduğu bir ülke konumundadır. İtalya üniversiteleri onlarca işletme ve ekonomi bölümüyle öğrencilerini günümüzün ihtiyaç duyulan en önemli mesleklerine kavuşturur. 

Uygulama eğitiminin ön planda olduğu, yalnızca teknik bilginin değil yaratıcılığın ve mantık yürütme becerilerinin öğrencilere kazandırıldığı bir eğitim sistemine sahip İtalyan okulları sayesinde öğrencilerimiz iş hayatına çok daha donanımlı bir şekilde adım atabilmektedir. İtalya’nın üniversiteleri lisans ve yüksek lisans eğitimi İngilizce ve İtalyanca dillerini ileri düzeyde öğrenmek için büyük bir fırsat olarak kabul edilir. 

İtalya’da İşletme Ekonomi yüksek lisans programlarına katılan öğrenciler iş ve sosyal yaşamda ihtiyaç duyulacak İngilizce dilini en iyi şekilde kullanma becerisine sahip olur. İtalya’da İşletme Ekonomi dallarında eğitim gören öğrencilerimiz mantıksal düşünme, şirketlerin işleyişi ve yapısı, takım çalışması, iletişim becerileri, proje hazırlama ve yürütme, sunum becerileri, ekonomik verilerin değerlendirilmesi ve yorumlanması, zaman yönetimi, kaynak yönetimi ve motivasyon konularına hakim olarak yetiştirilirler. 

Tüm bu bilgi ve beceriler iş yaşamında çok daha başarılı olmamızı sağlayacak özelliklerdir. Uluslararası düzeyde bir mesleğe sahip olmak ve iyi bir kariyer edinmek için İtalya’da eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İtalya’da ekonomi işletme yüksek lisans ve lisans eğitimleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları uzman ekibimizle paylaşabilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Lisans Eğitiminin Özellikleri Nedir?

İtalya’da ekonomi ve işletme eğitimi veren birçok okul Avrupa’nın en iyileri sıralamasında önemli bir yere sahiptir. Lisans eğitimi veren okullar son yıllarda yurtdışından gelen öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle İngilizce eğitime ağırlık vermiştir. İtalyanca dili konusunda alt yapıya sahip olan öğrenciler eğitimlerini bu dilde veren okullarda tamamlayabilirler

İtalya’da üniversite sınavı kavramı yoktur. Genel düzeyde yapılan bir sınava girerek puana göre okul seçme zorunluğunun olmaması öğrencilerimiz için çok avantajlıdır. İtalya’da yalnızca bazı okullar kendilerinin düzenleyeceği sınavla öğrenci alırlar. 

Buradaki amaç öğrencinin okuyacağı alanın gerektirdiği derslerdeki başarısını ölçmek, akıl ve mantık yürütme becerilerini görmek ve dil seviyesini tespit etmektir. Uzman görüş ve önerileri alarak bu sınavları başarıyla geçmek çok kolay olacaktır. İtalya’da üniversiteye giriş sınavları ile ilgili aklınıza takılanları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitiminin Özellikleri Nedir?

İşletme ve ekonomi alanında ilerlemek isteyenler için İtalya üniversiteleri önemli bir fırsattır. İtalyanca ve İngilizce dillerinde ileri düzeyde bir yere gelmek ve uluslararası bir kariyerin kapılarını aralamak için İtalya’da yüksek lisans öğrencilerimizin mutlaka dikkate alması gereken bir seçenektir. Bir eğitim programına karar vermeden önce eğitim geçmişinizi ve mesleki hedeflerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Size uygun yüksek lisans programının belirlenmesinde uzman görüşlerimizden faydalanabilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisansı için gerekli belgeler arasında en önemlisi İngilizce düzeyinizi gösteren ve gelende B2 olarak bilinen belgelerdir. Bunun dışında üniversiteler bazı İngilizce dil belgelerini kabul edebilir. Başvuru sürecinde sizden istenen diğer önemli evrak ise lisans diplomanızdır. Bu belgeler dışında üniversitelere göre değişebilen referans mektupları veya CV gibi belgeler talep edilebilmektedir. İtalya’da ekonomi işletme yüksek lisans başvurularıyla ilgili gerekli evrakların sıralaması ve hazırlanmasıyla ilgili detaylı bilgiyi ekibimizden öğrenebilirsiniz.

İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisansı Yaparken Çalışabilir miyim?

Yüzlerce tarihi ve turistik yeri görmek, Avrupa’ya doğru seyahatlere çıkıp ufkunuzu genişletmek için İtalya en güzel eğitim adreslerinden biri olacaktır. İtalya’da eğitim dil geliştirmek ve yeni kültürlerle tanışmak için önemli bir fırsattır. Eğitiminizi tamamla sürecinde dilerseniz çalışarak sosyal yaşamınızı zenginleştirebilir, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. İtalya devleti öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni sunmaktadır. İtalya’da öğrenci olarak çalışma ile ilgili izin süreçleri hakkında bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da İşletme Ekonomi Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 ve +90 555 888 1 343 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: