fbpx
Bölümler

İtalya’da Mimarlık Eğitimi

İtalya’da Mimarlık Eğitimi

İtalya, mimari denilince akla gelen ilk ülkelerden biridir. Birçok sanat akımının doğduğu ülke olan İtalya’da mimarlık eğitimi ufkunuzu açacak ve size çok farklı bir vizyon kazandıracak önemli bir adımdır. 

İtalya’da Nasıl Mimarlık Okuyabilirsiniz?

İtalya’da mimarlık okumak için lisans ve yüksek lisans bazında farklı kabul şartları bulunmaktadır. 

İtalya’da mimarlık lisans eğitimi için her yıl Eylül ayında MIUR (İtalyan Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı) tarafından yapılan sınava girmek gerekmektedir. İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce sınava, İtalyanca eğitim almak isteyen öğrencilerin ise İtalyanca mimarlık sınavına girmeleri gerekmektedir. 

İtalya’da mimarlık yüksek lisansı için ise portfolyo, B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi ve ilgili alanda lisans diploması şartı aranmaktadır. 

İtalya’da mimarlık fakültelerine giriş sınavına  kurslarımız, sınava özel hazırlık kaynaklarımız ve deneme sınavlarımız ile en doğru ve verimli şekilde öğrencilerimizi hazırlamaktayız. Siz de bu alanda sunduğumuz hizmetlerden haberdar olmak için bize ulaşabilirsiniz.

 

İtalya’da Mimarlık Fakülteleri Giriş Sınavı

İtalya’da mimarlık lisans eğitiminde öğrencilerin girmesi gereken bir sınav bulunmaktadır. Sınav her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Sınav 60 sorudan oluşmaktadır. Eğitim alınmak istenen dilde İngilizce veya İtalyanca olarak sınava girmek mümkündür.

Mimarlık Giriş Sınavı içeriği
2020 Güncel Değişiklik!

 • Genel Kültür : 8 Soru 
 • Mantıksal Akıl Yürütme : 6 Soru
 • Tarih-Sanat Tarihi : 12 Soru
 • Matematik ve Fizik : 8 Soru
 • Tasarım ve Sunum : 6 Soru

 

Sınav sorularının geldiği alanlar Türk öğrencilerin çok aşina olmadığı alanlardadır. Sınavla ilgili erken hazırlık yapmak bu noktada oldukça önemlidir. Siz de İtalya’da mimarlık sınavına hazırlıkla ilgili özel analizlerimiz, kurslarımız, sınava özel hazırlık kaynaklarımız ve denemelerimiz ile ilgili detaylı bilgi için bize ulaşınız. 

2021 yılı eylül ayında İtalya’da Mimarlık Eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için;

İtalya Mimarlık Fakülteleri Giriş Sınavı -2021


Giriş sınavları 27-28 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacaktır.
Detaylar için ekibimize ulaşabilirsiniz.

italyada-mimarlık-egitimi

İtalya’da Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da İngilizce mimarlık okuyabileceğiniz üniversiteleri lisans ve yüksek lisans olarak gruplandurabiliriz.

İtalya’da İngilizce Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler (Lisans )

 • Politecnico Di Milano
 • Politecnico Di Torino

İtalya’da İngilizce Mimarlık Eğitimi Üniversiteler (Yüksek Lisans)

 • Politecnico Di Milano
 • Politecnico Di Torino
 • Bologna Üniversitesi
 • Floransa Üniversitesi
 • Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi
 • Roma La Sapienza Üniversitesi
 • Domus Academy (Özel)
 • ISAD (Özel)

İtalya’da Mimarlık Eğitimi Ücretleri

İtalya’da mimarlık okuyabileceğiniz üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim sağlamak mümkündür. Bununla ilgili olarak izlemeniz gereken bir süreç bulunmaktadır. İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip EGE Abroad ekibi olarak bu alanda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz. 

İtalya’da mimarlık eğitimi veren özel üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri ise 7.000-28.000 Euro arasında değişmektedir. 

 

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans 

İtalya’da mimarlık alanında tamamen İngilizce olarak master yapabilirsiniz. Özellikler İtalya’nın teknik üniversiteleri olan “Politecnico”lar bu alanda dünyada ilk 50’de kendilerine yer bulmuşlardır. Örneğin Politecnico Di Milano ve Politecnico Di Torino Avrupa’nın en iyi ilk 10, dünyanın ise en iyi ilk 50 teknik üniversitesi arasındadırlar. 

İtalya’da mimarlık yüksek lisans eğitiminde kabul şartları olarak B2 seviyesinde dil belgesi, portfolyo ve ilgili alanda lisans diploması şartı bulunmaktadır.

 

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi

İtalya’da iç mimarlık eğitimini İngilizce olarak lisans ve yüksek lisans düzeyinde almak mümkündür. İtalya’da iç mimarlık alanında eğitim daha çok özel üniversiteler bünyesinde verilmektedir. Bu okullar tasarım ve dizayn alanında dünyanın en iyi okulları arasında gösterilmektedir. 

 

İtalya’da İç Mimarlık Yüksek Lisans 

EduScala İtalya’da iç mimarlık alanında master yapabileceğiniz okullardan ve İtalya’nın tasarım okulları arasında gösterilen Domus Academy ‘nin resmi  temsilcisidir. Siz de Domus Academy’ de eğitim almak, okulun sunduğu fırsatlardan haberdar olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de İtalya’da Mimarlık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: