fbpx
İtalya'da Eğitim

İTALYA’DA MİMARLIK YÜKSEK LİSANS

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi

Binlerce yıllık birikimiyle İtalya sanatın, modanın ve mimarinin en önemli ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Dünya mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu ülkede mimarlık eğitimi almak da son yılların eğitim tercihlerinden biri haline geldi. Yüksek lisansını İtalya’da yapmak isteyen öğrencilerimizden konuyla ilgili pek çok soru alıyoruz. Bize gelen önemli sorulara yanıt vermek adına İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans ile ilgili merak edilenleri kaleme aldık.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitim İçeriği Nedir?

Mimari denince akla gelen ülkelerden biri olan İtalya’da mimarlık alanında kaliteli ve geniş kapsamlı bir eğitim alabilirsiniz. İtalya’nın eğitim sistemi ezbercilik anlayışını kabul etmeyen; öğrencinin yaratıcılık becerilerini geliştirmeye, eğitim gördüğü alanda bolca pratik yapmasını sağlamaya ve takım çalışması özellikleri kazanmasına yönelik eğitimler sunan bir yapıya sahiptir. 

İtalya’da mimarlık eğitimi alan öğrenciler kendisinden hizmet talep eden kişi ve kuruluşlara arzu ettiği yapıyı tasarlayacak düzeyde bir eğitim alırlar. İtalya’da Mimarlık yüksek lisans programları okuyan öğrenciler günümüz teknolojisine uygun yazılımları kullanmayı etkin bir şekilde öğrenebilir.  Mimarlık hiçbir zaman eskimeyen meslek dallarından biridir. 

Göz alıcı ev ve bina tasarımları her zaman kendisini bu işe adamış, yaratıcılığını özgürce kullanabilen mimarlar tarafından üretilmektedir. Mimarlık eğitimi bakımından Avrupa’nın iyi okullarına sahip olan İtalya’da hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz. İtalya’da mimarlık eğitimi veren kuruluşların lisans ve yüksek lisans seçenekleri ile ilgili bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları Nedir?

İtalya büyük katedrallerin, muazzam heykel tasarımlarının ve göz alıcı binaların ülkesidir. İtalya’da eğitim alırken dünyaca ünlü eserleri kendi gözlerinizle görerek ilham alma şansına sahip olabilirsiniz. İtalya üniversiteleri belli başlı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlı bir eğitim sunmaktadır. Ülkede öğrenciler için geniş burs olanakları mevcuttur. İngilizce ve İtalyanca dillerini geliştirmek için İtalya ideal bir eğitim ülkesidir. 

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Diploması İle Nerelerde Çalışabilirim?

Mimarlık eğitimi sonrası alacağınız diplomayla Avrupa’nın diğer ülkelerinde çalışma hakkı kazanabilirsiniz. İtalya’da mimarlık eğitimi sonrası Mavi Diploma verilmektedir. Bu diploma Avrupa ülkeleri için geçerlidir. Eğitim sonrası İtalya’da yaşamayı benimsediyseniz ve İtalyancanız yeterliyse mimarlık için talepte bulunan kurumlara başvuru yapabilirsiniz. İtalya’da mimarlar ayda ortalama 2000 Euro kazanç elde etmektedir. 

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Yüksek lisans için eğitim kurumları sizden İngilizce düzeyinizi gösteren B2 belgesini (Lisans eğitiminiz İngilizce ise bunu gösteren bir belge kabul edilir), eğitim ve çalışma yaşamı tecrübelerinizi kapsayan portfolyoyu, ve ülkemizde aldığınız mimarlık eğitimini kanıtlayan diplomanızı talep edecektir.

İtalya’da Mimarlık Master Eğitim İçeriği Nedir?

Mimarlık eğitiminizi ileri seviyeye getirmek için İtalya’da Master yapma fırsatı sunan programlardan birine dahil olabilirsiniz. Eğitim kurumlarının birçok Master programı vardır. Bunlardan bazıları şehir planlaması ve mimari branşı, mimari koruma branşı ve restorasyon branşlarıdır. Master programları genellikle eski eserlerin korunmasına ve bunların yeniden eski görünümüne kavuşmasına yöneliktir.

İtalya’da Mimarlık için Master yapmayı düşünüyorsanız eğitim kuruluşlarının sizden isteyeceği belgelerle ilgili bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İtalya’da Mimarlık Master Sınavı Var mı?

Mimarlık Master programı için sınav şartı aranmamaktadır. Eğitim kurumları öğrencilerden İngilizce bilgi düzeyini tespit etmek için B2 belgesi istemektedir. Bunun yanında eğitimde kazandığınız birikimi ve iş yaşamındaki deneyimlerinizi yakından görmek için sizden Portfolyo talep edilecektir. Sınav zorunluluğu Lisans eğitimi için gereklidir. İtalya’da Mimarlık Lisans sınavı ülkenin Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

İtalya’da Yüksek Lisans Yapma Ücreti Ne Kadar?

Yüksek lisans için ayırmanız gereken bütçe eğitim göreceğiniz kuruma göre farklılıklar göstermektedir. Siz değerli öğrencilerimize fikir vermesi bakımından İtalya’da yüksek lisans ücreti ortalamasının 400 Euro ile 600 Euro arasında olduğunu söyleyebiliriz. 

İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisansı İçin Burs İmkanı Var mı?

Öğrencilerine sunduğu uygun fiyatlı eğitimin yanında İtalya’da birçok eğitim programı için burs şansı bulunmaktadır. Burs alabileceğiniz eğitim programlarına mimarlık eğitimleri de dahildir. İtalya’da burs hakkı kazanmak için bazı şartları yerine getirmeniz ve istenen belgeleri teslim etmeniz gerekir. Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda uzmanlarımız sizin yanınızda olacaktır. Konuyla ilgili aklınıza takılan soruları bize iletebilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 ve +90 555 888 1 343 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: