fbpx
İtalya'da Eğitim

İTALYA’DA ÖĞRENCİLER İÇİN KONAKLAMA

İtalya’da Öğrenciler İçin Konaklama

Avrupa’nın en iyi eğitim fırsatlarına düşük bütçelerle kavuşmayı arzulayan öğrencilerimizin son yıllardaki en büyük tercihi İtalya’dır. Yabancı dilde eğitim ve uluslararası düzeyde bir diploma için ideal bir ülke olan İtalya’da öğrenciler için konaklama imkanları bize en sık sorulan konular arasında yer alıyor. Öğrencilerimize fikir vermesi açısından konaklama imkanlarını kısaca tanıtmak istiyoruz. 

Ancak unutmamalısınız ki yabancı bir ülkede hiçbir fikre sahip olmadan bir yurt veya daire seçmek doğru atılacak bir adım olmayabilir. İtalya’da konaklama seçenekleri hakkındaki bilgi birikimimizden yararlanabilir ve aklınıza takılan konuları bizimle paylaşabilirsiniz.

İtalya’da Öğrenciler İçin Oda Kiralama İmkanı Var mı?

İtalya’da öğrenciler için oda kiralama en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biridir. Bu konaklama yönteminde size ait bir odanız olabileceği gibi iki veya üç kişilik odalarda kalma durumunuz vardır. Oda kiralama şansınız varsa ortak kullanım alanlarınızın olacağını bilmeniz gerekir. Mutfaklar veya banyolar gibi temel ihtiyaç yerleri diğer öğrencilerle birlikte ortak kullanılır. İtalya’da öğrenciler için kiralık oda seçimizi bütçenize göre belirlemeli ve doğalgaz, internet veya elektrik gibi masrafların kiraya dahil edileceğini hesaba katmalısınız.

İtalya’da Erasmus Öğrencileri İçin Konaklama Seçenekleri Nedir?

İtalya üniversiteleri genellikle Erasmus eğitim programlarına katılan öğrenciler için konaklama fırsatları sunmaktadır. İtalya’da Erasmus eğitimi alan öğrenciler ülkenin önde gelen üniversitelerinde eğitim alırken genelde konaklama konusunda sıkıntı yaşamazlar. Ancak bazı üniversitelerde Erasmus öğrencileri için konaklama şansı olmayabilir. Bu nedenle eğitime gitmeden önce okulunuzun şartlarını önceden öğrenmelisiniz. Eğer okulunuz size konaklama olanağı vermiyorsa oda paylaşımı veya kiralık daire gibi seçenekleri gözden geçirmelisiniz.

İtalya’da Öğrenciler İçin Kiralık Daire Tutma İmkanı Var mı?

Yurtları ve odalarını paylaşmak istemeyen öğrenciler için bir diğer alternatif yol ev tutmaktır. İtalya’da öğrenciler için daire tutma olanağı vardır. Bütçenize göre tek başınıza veya arkadaşlarınızla ortak olarak daire tutabilirsiniz. Tutacağınız dairenin bedeli yaşayacağınız konuma göre değişebilir. İtalya’da öğrenciler için ev tutma gideri aylık 600 Euro ila 1000 Euro arasında değişebilir. İtalya’da öğrencilere uygun daireler iki odalı, üç veya dört odalı olabilir.

İtalya’da Öğrenciler İçin Yurt İmkanları Nasıldır?

İtalya’da yurt seçenekleri özel ve üniversite bünyesinde olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Her üniversitenin veya özel kuruluşun yurt fiyatı birbirinden farklı olabilir. Genel olarak İtalya’da yurt fiyatı 200 Euro ila 400 Euro arasında değişiklik gösterir. Her yurdun sizlere sunduğu kalite ve oda imkanları birbirinden farklı olabilir. İtalya’da öğrenciler için yurt hizmeti veren kuruluşlar yaklaşık bir seneye yakın tarihi kapsayan sözleşmeler yaparlar. Bazı yurtlarda yaz mevsiminin belirli dönemlerinde aylık temizlik ve bakım için yurtlar konaklamaya ara verebilir.

Bologna’da Yurt İmkanı Var mı?

İtalya’nın Bologna şehrinde yurt veya öğrenciler için ev bulma imkanı pek çok şehre göre daha kolaydır. Yurtdışından gelen öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bu şehirde yaşamaktadır. Üniversitelerin yurt seçeneklerinin yanında uygun fiyatlı ev veya oda tutma şansı bulabilirsiniz.

Milano’da Yurt İmkanı Var mı?

İtalya’nın gözde şehirlerinden Milano’da yurt imkanları vardır. Her üniversite ve özel kuruluş belirli öğrenci sayısını karşılayacak kapasite yurt şansı sunar. Eğitim için yola çıkmadan önce kurumumuzdan bilgi almanız yararlı olacaktır.

Roma’da Yurt İmkanı Var mı?

İtalya’nın başkenti Roma’da diğer şehirlere göre çok daha az oranda yabancı öğrenci konaklamaktadır. Bundan dolayı yurtta kalma şansınız nispeten daha az olacaktır. Roma’da yurt seçeneği dışında bütçenize göre daire kiralama veya oda tutma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Napoli’de Yurt İmkanı Var mı?

Napoli şehri yurtdışından gelen öğrencilerin yoğun olduğu bir yerdir. Üniversite seçeneklerinin fazla olduğu bu şehre ülke öğrencileri de ilgi göstermektedir. Kalabalık öğrenci nüfusu nedeniyle Napoli’de yurt bulma süreciniz zorlu geçebilir. Bundan dolayı eğitime başlamadan önce bizden fikir alarak size uygun konaklama seçeneklerini öğrenebilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Eğitim ve Konaklama ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 ve +90 555 888 1 343 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: