fbpx
Bölümler

İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans eğitiminde İngilizce bölüm seçeneği oldukça geniştir. Özellikle son yıllarda yurtdışında master eğitimi için İtalya çokça tercih edilmeye başlamıştır. İtalya’da yüksek lisans eğitiminin avantajlarından bazıları düşük üniversite harçları, geniş burs imkanları ve oldukça geniş İngilizce bölüm seçeneğinin bulunmasıdır. Bu yazımızda İtalya’da psikoloji yüksek lisans eğitiminden bahsedeceğiz. Siz de İtalya’da yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerimiz arasında yerinizi almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da Yüksek Lisans

İtalya’da yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir ve tezlidir. Mezun olduğunuz lisans bölümüne uygun birçok İngilizce yüksek lisans programı seçeneği İtalya’da mevcuttur. Ayrıca burslu bir eğitim alma imkanı da İtalya’nın uluslararası öğrenciler için sunmuş olduğu imkanlardandır.

İtalya’da Psikolog Maaşları

İtalya’da yeni mezun bir psikolog maaşı 1.600-1.700 Euro civarındadır. Ancak iletişime dayalı bir meslek olan psikologluk için bulunduğunuz ülkenin dilini iyi bir seviyede konuşmanız oldukça önemlidir.

İtalya’da Klinik Psikoloji Yüksek Lisans 

İtalya’da İngilizce psikoloji master bölüm seçeneklerinden biri de klinik psikoloji üzerinedir. Bu alanda İngilizce eğitim veren Bergamo Üniversitesi her yıl birçok Türk öğrencinin başvuru yaptığı bir üniversitedir. EduScala Eğitim Danışmanlık olarak İtalya’da klinik psikoloji master eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun başvuru dosyasının hazırlanması, konsolosluk işlemleri, burs başvuruları ve öğrencilerin İtalya’ya ulaştıklarında ihtiyaç duyacakları tüm konularda destek sunmaktayız.

Siz de İtalya’da klinik psikoloji yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerimiz arasında yerinizi almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

italyada-psikoloji-yuksek-lisans-egitimi

Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

Bu yıl Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans başvurusu yaptığımız 4 öğrencimizin 4 üne de kabul aldık. Öğrencilerimize Bergamo’daki eğitim hayatlarında başarılar diliyor, İtalya ekibimiz ile ihtiyaç duydukları tüm konularda yanlarında olacağımızı belirtmek istiyoruz.

italyada-psikoloji-yuksek-lisans

italyada-psikoloji-yuksek-lisans

italyada-psikoloji-yuksek-lisans

  Türkiye’de ve İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Karşılaştırması

  İtalya’da psikoloji master eğitimi almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların daha iyi anlaşılabilmesi için karşılaştırma yapılabilecek konularla ilgili olarak hazırlamış olduğumuz aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

  italyada-psikoloji-master-avantajlari

  İtalya’da Yüksek Lisans Yapanlar

  İtalya’da psikoloji ve diğer alanlarda master eğitimi alan öğrencilerimizle İtalya’daki eğitim ve sosyal hayatlarına dair röportajlar yayınlamaktayız. Detaylara İtalya’da okuyanlar ve referans sayfalarından ulaşabilirsiniz.


  EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de İtalya’da Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

  Daha Fazla Göster

  Bir Cevap Yazın

  Başa dön tuşu
  error: İçerikler Korunmaktadır.
  Mesaj atın
  Bize Ulaşın
  Merhaba
  Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
  %d blogcu bunu beğendi: