fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da Sanat Tarihi Yüksek Lisans

İtalya’da Sanat Tarihi Yüksek Lisans

Yüzlerce yıllık tarihi birikimin ve dünyanın en ünlü sanat eserlerinin yer aldığı İtalya’da eğitim almak pek çok öğrenci için bir ayrıcalık. Sanatı yaşamının bir parçası olarak gören bazı öğrencilerimiz Sanat Tarihi alanında uzmanlaşarak birikimlerini mesleki olarak hayata geçirme hayali kuruyor. 

Bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirerek, öğrencilerimize yol göstermesi bakımından İtalya’da Sanat Tarihi Yüksek Lisans ve Lisans eğitimi hakkında bilinmesi gerekenleri masaya yatırıyoruz.

İtalya’da Sanat Tarihi Eğitim Kalitesi Nasıldır?

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hareket eden İtalya’da devlet tarafından öğrencilerine geniş olanaklar sunulmaktadır. Birçok bölümde burslu okuma şansı, ucuz eğitim giderleri ve öğrencilerin gelişmesine yönelik sosyal aktiviteler İtalya üniversiteleri eğitim anlayışının bir parçasıdır. 

İtalya’nın öğrencilere sağladığı burs ödemeleri oranı hayli yüksektir. Öğrencilere ödenen burs miktarı 2 bin ila 5 bin EU arasında değişmektedir. Yurtdışından gelen öğrenciler okulların yurtlarından kapasitelerine bağlı olarak yararlanabilmektir. İtalya’da eğitim alırken hem burs hem de yatılı konaklama işlemleriniz için gerekli belgeleri hazırlamalı ve ilgili mercilere başvurmalısınız. Bu konuda detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimiz üzerinden bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İtalya sanat ve kültür alanında tüm dünyaya yön vermiş olan Rönesans döneminin doğduğu ülkedir. Dünyaca ünlü ressamların, heykeltıraşların, mimarların, edebiyatçıların ve müzisyenlerin yaşadığı topraklarda sanatla iç içe bir eğitim almak, bu alanda eğitim görmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsattır. Sanat tarihi eğitimin yanında okullarda öğrencilerin kariyerine katkıda bulunacak arkeoloji dersleri, işletme veya küratörlük gibi dersler verilebilmektedir.

İlgili olduğunuz sanat alanlarındaki önde gelen eserleri kendi gözlerinizle görerek tanık olacağınız İtalya’da üniversiteler sanat tarihi alanında uzman kadrolarca eğitim vermektedir. İtalya’da sanat tarihi yüksek lisans ve lisans eğitim alan öğrencilerimizi kariyer anlamında büyük fırsatlar beklemektedir. 

Ülkenin önde gelen eğitim kuruluşlarından alacağınız diploma ile Avrupa’da yaşama ve çalışma hakkı kazanabilirsiniz. Mavi Diploma hem Avrupa’da hem de ülkemizde geçerli bir belgedir.

İtalya’da Sanat Tarihi Eğitim Dili Nedir?

İtalya’nın sanat tarihi bölümleri ve daha pek çok eğitim bölümünde İtalyanca ve İngilizce eğitim verilmektedir. İtalya’da sanat tarihi yüksek lisans veya lisans programına başvuracak öğrencilerimiz İngilizce eğitim alarak dünya standartlarında bir eğitimden geçme şansına sahip olurlar. Yurtdışından gelen öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle İtalya’daki eğitim kurumları İngilizce ders programı seçeneklerini arttırmıştır. İtalya’da sanat tarihi okuma fırsatını yakalayan öğrencilerimiz hem İtalyancayı hem de İngilizceyi ileri düzeyde öğrenebilirler.

İtalya’da Sanat Tarihi Okumak İçin Üniversite Giriş Sınavı Yapılır mı?

İtalya’da bizim alışık olduğumuz anlamda genel bir üniversite giriş sınavı yapılmaz. Öğrenciler hangi alanda okumayı hayal ediyorsa o bölüme ve üniversiteye başvurur. İtalya’da üniversite sınavı sadece bazı üniversitelerde kendi bünyesinde yapılır. Öğrencilerin seviyesini tespit etmek için yapılan sınavlarda sadece o alana ait sorular, dil soruları ve akıl – mantık yürütmeye dayalı sorular sorulur. 

İtalya’da Sanat Tarihi Lisans Süresi Ne Kadardır?

İtalya’da sanat tarihi programı başta olmak üzere birçok bölümün lisans eğitim süresi ortalama 3 yıldır. Öğrencilerimiz iş yaşamına atılmak için 4 yıl beklemek zorunda kalmazlar. Alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencileri için 2 yıllık yüksek lisans süresi ile birlikte toplam 5 yıl süren iyi bir eğitim beklemektedir.

İtalya’da Sanat Tarihi Yüksek Lisans Süresi Ne Kadardır?

İtalya’da sanat tarihi yüksek lisans süresi ve diğer bölümlerdeki yüksek lisans süreleri ortalama 2 yıl sürmektedir. Ülkemizden veya başka ülkelerden lisans diploması alan öğrenciler 2 yıllık eğitim için gerekli evraklarını hazırlayarak başvuru yapabilirler. Son sınıf öğrencileri ise başvuru aşamasında kendilerinden istenen bilgileri okuyacakları kuruluşa doğru şekilde bildirmelidir. 

Yüksek lisans başvurunuzda sizden istenen en önemli belgelerden biri İngilizce seviyenizi kanıtlayan B2 ve benzeri belgelerdir. Diğer önemli belgeniz ise lisans diplomanızdır. Yüksek lisans eğitiminin detayları için bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Uzmanlarımız siz değerli öğrencilerimize İtalya’da sanat tarihi yüksek lisans için gerekli belgeler ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi verecektir.

İtalya’da Sanat Tarihi Yüksek Lisans Sırasında Çalışabilir miyim?

Hem kendi alanında uzmanlaşmak hem de eğitim masraflarına katkı sağlamak isteyenler öğrencilik sırasında İtalya’da çalışma şansı bulabilir. Gerekli izinleri alan öğrenciler için haftalık 20 saatlik çalışma olanağı bulunmaktadır.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Eğitim ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 13 43 ve +90 555 888 13 43 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: