fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da Sim Kart Seçenekleri

Uygun bütçeli eğitim fiyatları, İngilizce ağırlıklı dil programları ve yüksek eğitim kalitesiyle en çok tercih edilen ülkelerden biri İtalya’dır. Eğitim için İtalya’yı tercih eden öğrencilerimiz bizlere orada nasıl iletişim kuracaklarını ve nereden internet alabileceklerini sıkça soruyorlar. Akıllara takılan soruları yanıtlamak için İtalya’da Sim Kart seçenekleri ile ilgili detayları paylaşmak istiyoruz.

İtalya’da SİM Kart Nereden Alınır?

Eğitim yaşamınız boyunca hem Türkiye’deki sevdiklerinizle konuşmak hem de İtalya’daki telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmek için bir Sim Kart almanız gerekir. İtalya’da SİM Kart hizmeti veren dört adet büyük kuruluş bulunmaktadır.

  • VODAFONE 
  • TIM
  • WIND
  • TRE
  • Iliad

İtalya’da telefonla iletişim için tercih edilen 4 büyük operatörden aradığınız şartlara ve bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Daha iyi bir fikir sahibi olmanız bakımından İtalya’daki telefon operatörleri hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışalım.

İtalya Vodafone SİM Kart Özellikleri

Vodafone ülkemizde de hizmet veren bir operatördür. İtalya’da son yıllarda çok tercih edilen Vodafone İtalya’nın zorlu rekabet şartlarına uyum sağlamak için çeşitli avantaj paketleri sunmaktadır. İnternet çekimi açısından incelendiğinde Vodafone’un avantajlı bir tercih olacağını söyleyebiliriz. İtalya’da Vodafone sim Kart almak için kuruluşun satış mağazalarına gitmeniz gerekir. Bizdeki TL yüklemesine benzer olan kredi yüklemesi yapmak için marketleri tercih edebilirsiniz. Bazı alışveriş yerleri ve mağazalar Vodafone yüklemesi hizmeti vermektedir. Kredi yüklemenizi postaneler üzerinden de yapabilirsiniz.

TIM SIM Kart Özellikleri

Ülkenin en köklü ve bilinen iletişim operatörü TIM’dir. Bu operatör ülkenin pek çok noktasında yüksek çekim sinyali sağlamaktadır. İnternet çekim hızı bakımından da TIM ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. İtalya’da TIM SİM Kart almak için şirketin mağazalarına uğrayabilirsiniz. Dakika ve internet yüklemesi yapmak için büyük marketlerden yararlanabilirsiniz. Bazı mağazalarda ve alışveriş noktalarında TIM SİM Kart yüklemesi yapılabilmektedir. Yükleme işlemlerinizi postaneler üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Wind SİM Kart Özellikleri

TIM ve Vodafone’dan sonra en çok tercih edilen operatörlerden biridir. Wind operatörü müşterilerine farklı bütçelere hitap eden dakika ve internet hizmeti sunmaktadır. İtalya’da Wind SİM Kart almak için şirketin ofislerine uğrayabilirsiniz. Marketlerden ve bazı alışveriş noktalarından dakika ve internet yüklemesi yapabilirsiniz. Kredi yüklemelerinizi postaneler üzerinden de yapabilirsiniz.

TRE SİM Kart Özellikleri

İtalya’nın telefon operatörleri arasında tercih edilen bir diğer seçenek ise Tre, diğer bilinen adıyla 3’tür. TRE operatörü müşterilerine en iyi hizmeti vermek için farklı fiyat paketleri sunmaktadır. İnternet ve sinyal çekimi merkezi yerlerde beklentiyi karşılamaktadır. İtalya’da TRE SİM Kart almak için operatörlerin mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Yükleme yapmak için operatör mağazalarını, marketleri, anlaşmalı alışveriş noktalarını ve postaneleri kullanabilirsiniz.

Iliad SİM Kart Özellikleri

Diğer seçeneklere göre içlerine en uygun fiyat ve internet özelliğine sahip şu an için Iliad gözükmektedir. Örnek verecek olursak 8€ gibi bir ücrete ayda 50gb internet ve sınırsız ülke içi aramaya sahip oluyorsunuz.

İtalya’da Sim Kart Almak İçin Gerekli Belgeler

Yukarıda bahsettiğimiz operatörlerin satış mağazalarından SİM Kart almak için pasaportunuza ve vergi kod numarasına ihtiyaç vardır. Codice Ficale adı verilen vergi kod numarasını almak için en yakın vergi dairesine gidebilirsiniz. Kısa süre sonra alacağınız numarayla birlikte operatör mağazasına gidebilir, ücretinizi ödedikten sonra SİM Kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Eğitim ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için
+90 216 599 13 43 ve +90 555 888 13 43 no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: