fbpx
İtalya'da Eğitim

İtalya’da Üniversite Fiyatları

İtalya’da Üniversite Eğitimi Fiyatları

İtalya, Avrupa’da düşük eğitim ücretleriyle bilinen bir ülkedir. Sosyal devlet anlayışının yerleşmiş olduğu İtalya’da üniversite fiyatları diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür. Almanya, Fransa gibi ülkeler de düşük eğitim ücretlerine sahip olsa da İngilizce bölüm çeşitliliği olarak İtalya bu ülkelere nazaran çok daha iyi bir alternatiftir. İtalya’da eğitim alabileceğiniz 300’ün üzerinde İngilizce program bulunmaktadır. Yıllık eğitim ücretlerinden indirim sağlamak da mümkündür. Ancak bununla ilgili izlemeniz bir prosedür bulunmaktadır.

İtalya’da Eğitim Ücretleri

Yurtdışında eğitim için çokça tercih edilen ülkelerden Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde eğitim ücretleri oldukça yüksektir. Burslar ise alanında çok başarılı öğrencilere verilmektedir ve oldukça istisnai bir durumdur. Avrupa’da ise İtalya, düşük eğitim ücretleri ve sunduğu kaliteli eğitimle bir her yıl artan sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 

İtalya’da üniversite eğitimi fiyatları yıllık 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. 

Okul ücretlerinen indirim sağlamak da mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken bir prosedür bulunmaktadır. Konuyla ilgili profesyonel destek almak için İtalya’da eğitim tecrübesine sahip EduScala ekibine ulaşabilirsiniz. 

italyada-universite-fiyatları

İtalya’da Burslu Üniversite Fiyatları

İtalya’nın en iyi üniversitelerinde düşük eğitim ücretleri yanında burs alma imkanınız da bulunmaktadır. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda verilen burslar tüm yaşam giderlerinizi karşılamamaktadır. Bir öğrencinin İtalya’da bir yıllık eğitim maliyeti 7.000-9.000 Euro arasında değişmektedir. Ancak bursların bütçenize ciddi katkı yapacağı kesindir. İtalya’da burs alan öğrencilere okul ücretinden de indirim sağlanabilir, bu konuda ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

 

İtalya’da Tıp Eğitimi Fiyatları

İtalya’da tıp eğitimi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bunda elbette ki İtalya’da tıp eğitimi fiyatları ve bunun yanında eğitim kalitesi etkilidir. İtalya’da tamamen İngilizce olarak tıp eğitimi almak mümkündür. Üniversite sınavlarından barajı aşmak ve IMAT sınavında başarılı olmak İtalya’da tıp okumak için yeterli şartlardandır. Ayrıca İngilizce tıp eğitimi veren üniversitelerin neredeyse tamamı dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer almaktadır. Ayrıca burslu eğitim almak da mümkündür. 

Yine diğer İtalyan üniversitelerinde olduğu gibi İtalya’da tıp eğitimi fiyatları yıllık 500-3.000 arasındadır. Bu ücretlerden indirim sağlamak mümkündür.

 

İtalya’da Mühendislik Eğitimi Fiyatları

İngilizce mühendislik eğitimi alınabilecek okullarda yıllık eğitim ücreti 550 ila 3.000 euro arasındadır ve aile gelirinize göre belirlenir.
İtalya’da Mühendislik Eğitimi süresi 3 yıldır ve dünyanın en iyi teknik okullarında  verilmektedir. İtalyanca mühendislik eğitimi almayı düşünen adaylar için okul ve bölüm seçenekleri oldukça geniştir.

 

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi Fiyatları

İngilizce yüksek lisans eğitimi alınabilecek okullarda yıllık eğitim ücreti 550 ila 3.000 euro arasındadır ve aile gelirinize göre belirlenir.
İtalya’da yüksek lisans eğitimi alınabilecek onlarca okul vardır ve bu okullar dünya sıralamalarında iyi yerlerde olan okullardır. İngilizce program seçenekleri ise oldukça geniştir.

 

İtalya’da Mimarlık Eğitimi Fiyatları

İngilizce mimarlık eğitimi alınabilecek okullarda yıllık eğitim ücreti 550 ila 3.000 euro arasındadır ve öğrencinin aile gelirine göre belirlenir.
İtalya’da Mimarlık Eğitimi süresi 3 yıldır ve dünyanın en iyi teknik okullarında  verilmektedir.Daha detaylı bilgi için ekibimize ulaşabilirsiniz.


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz.

Siz de İtalya’da Okumak İçin Gerekenler ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: