fbpx
İtalya'daki Üniversiteler

Milano Üniversitesi

 

Milano Üniversitesi (Università degli Studi di Milano, University of Milan) “La Statale” olarak bilinir. 1924’te kurulan üniversite 64.000 öğrenciye, 2.000’den fazla öğretim üyesine ve 8 fakülteye sahip İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Merkez kampüsü Milano’da yer alsa da yakın şehirler olan Monza, Cremona ve Lodi gibi şehirlerde de kampüsleri mevcuttur. Via Festa Del Perdono’da yer alan merkez kampüsü Rönesans mimarisini nadide bir örneğidir. Şehrin tam merkezinde konumlanan kampüsleri ile University of Milan, eğitiminin yanında aynı zamanda harika bir kültürel tecrübedir.

Tıp ve sosyal bilimler alanında dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversite lisans ve yüksek lisans düzeyinde birçok İngilizce program seçeneğine sahiptir. Özellikle tıp fakültesi sunduğu eğitim kalitesiyle her yıl yüzlerce öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

Milano Üniversitesi Lisans Eğitimi İçin Şartlar

  • 12 yıllık temel eğitimi tamamlamak
  • B2 seviyesinde dil belgesi
  • TYT-AYT sınavlarından her iki oturumda barajı aşmak
  • Sınavla öğrenci kabul eden bölümler için düzenlenen sınavda başarılı olmak
  • Tıp Fakültesi bünyesinde eğitim almak için düzenlenen IMAT sınavında puan sıralamasına göre belirlenen kontenjana girmek

Milano Üniversitesi Yüksek Lisans Şartları

  • B2 seviyesinde dil belgesi
  • Başvurmak istediğiniz alanla ilgili lisans diploması

Milano Üniversitesi Bölümleri

Tıp
Hukuk
Uluslararası Politika
İşletme Ekonomi
Finans
Siyasal Bilimler
Uluslararası İlişkiler
İnsan Kaynakları Yönetimi
İnnovasyon ve Girişimcilik Yönetimi
Bilgisayar Bilimleri
Biyoteknoloji
Data Bilimleri
Çevre ve Gıda Ekonomisi
Tıbbi Biyoteknoloji ve Moleküler Tıp
Moleküler Biyoloji
Kurumsal İletişim
Biyoloji

Milano Üniversitesi Ücretleri

University of Milan yıllık eğitim ücretleri aile gelirine göre belirlenmektedir. Türk öğrenciler genel olarak senelik 1000 euro ödeme yapmaktadırlar.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi

IMS (International Medical School) olarak bilinen Tıp Fakültesi İtalya’da İngilizce eğitim veren 12 tıp fakültesinden biridir. Her yıl yüzlerce öğrencinin tercih ettiği fakülte oldukça popülerdir ve bu popülerliğe bağlı olarak da IMAT sınavı puanları diğer üniversitelere göre yüksektir.

Bu anlamda İtalya’da Tıp Eğitimi için girilmesi gereken sınav olan IMAT sınavına iyi bir hazırlık gerektir. Siz de İtalya’da Tıp Eğitimi almak için hazırlık aşamasında sunduğumuz IMAT sınavı hazırlık kursları, sınava özel kitaplar ve özel deneme sınavlarımızla en iyi şekilde hazırlanan öğrencilerimiz arasında yerinizi alabilirsiniz.

Milano Üniversitesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Üniversite bünyesinde tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim sağlamak mümkündür. Bu konuda İtalya’da bulunan ekibimizden destek alabilirsiniz.

Milano Üniversitesi Yüksek Lisans

İtalya’da yüksek lisans eğitimi için de en çok tercih edilen üniversitelerden biridir. University of Milan özellikle sosyal bilimler alanında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasında yer almaktadır. Yüksek lisans bölümleri olarak hukuk, uluslararası ilişkiler, işletme, ekonomi, insan kaynakları yönetimi, kimya, biyoloji, ezcacılık gibi bölümlerde tamamen İngilizce eğitim verilmektedir. Teorik ve pratik eğitimin bir arada verildiği bir eğitim modeline sahip olan “La Statale” yüksek lisans programları için Türk öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Milano Üniversitesi Hukuk Yüksek Lisans

Milano Üniversitesi Hukuk Fakültesi İtalya’nın en iyi hukuk fakültelerinden biridir. Bu alanda genellikle İtalyanca eğitim seçeneği sunsa da İngilizce olarak hukuk yüksek lisans eğitimi almak mümkündür. Detaylar için ekibimize ulaşabilirsiniz.

milano-universitesi


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de Milano Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: