fbpx
İtalya'daki Üniversiteler

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi (Università degli Studi della Campania “Luigi Vanvitelli”, Second University of Naples) 1991 yılında kurulmuştur. Üniversitenin ana kampüsü Caserta’dadır, ancak Napoli’nin tarihi merkezlerinde de fakülteleri yer almaktadır. Üniversite kampüsleri Napoli, Aversa, Capua ve Santa Maria Capua Vetere’de yer almaktadır.

Her yıl birçok uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapan üniversite İngilizce olarak lisans ve yüksek lisans programlarına sahiptir.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Nerede

Luigi Vanvitelli Üniversitesi, güney İtalya’nın kalbi sayılabilecek Napoli’de yer almaktadır. Kadim tarihi, turizmi ve ekonomisiyle İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Napoli, İngilizce eğitim veren Federico II Üniversitesi ve Luigi Vanvitelli Üniversitesi’yle uluslararası öğrenciler için önemli eğitim şehirlerinden biridir.

İtalya’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin ismini sıkça duyduğu üniversite Napoli ve çevre şehirlerde kampüslere sahiptir.

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Dünya Sıralaması

Università degli Studi della Campania “Luigi Vanvitelli” dünya sıralamalarında

  • CWUR‘a göre dünyanın en iyi 654. üniversitesi
  • URAP‘a göre ise dünyanın en iyi 568. üniversitesidir.

Üniversitenin Türkiye’de denkliği ile ilgili olarak birçok soru almaktayız. YÖK denklik yönergesine göre eğitim alınan üniversitenin dünyada ilk 1.000 olması gerekmektedir. YÖK’ün baz aldığı URAP gibi sıralama kuruluşlarına göre ise Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi bu şartı sağlamaktadır. Üniversitenin Türkiye’de herhangi bir denklik problemi bulunmamaktadır.

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Bölümleri

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Tıp Fakültesi İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi alabileceğiniz fakültelerden biridir. Her yıl birçok Türk öğrencinin de tercih ettiği üniversitede eğitim alabilmek için IMAT adı verilen ve her yıl Eylül ayında düzenlenen sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

Siz de IMAT sınavına özel hazırlık kurslarımız, özel kaynaklar ve deneme sınavlarımız ile hazırlanan ve İtalya’da Tıp Eğitimi alan öğrencilerimiz arasında yerinizi alabilirsiniz.

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Ücretleri

İtalya’da üniversite ücretleri genellikle aile gelirine göre belirlenmektedir. Devlet üniversiteleri için yıllık genellikle 500-3.000 Euro arasında değişen miktarlarda eğitim ücreti belirlenmektedir. Bu ücetlerden indirim sağlamak mümkündür.

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Burs İmkanları

Düşük eğitim ücretleri yanında burs imkanları da İtalya’da uluslararası öğrenciler için sunulan imkanlardandır. Yıllık 4.500-5.000 Euro’ya kadar değişen miktarlarda burs alma imkanınız bulunmaktadır. Bu burs miktarı tüm yaşam giderlerinizi karşılayacak düzeyde değildir. Ancak bütçenize katkı sağlayacak düzeydedir. İtalya’da yıllık yaşam maliyeti ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Detaylı bilgi için İtalya’da Burslu Eğitim yazımıza göz atabilirsiniz.

Luigi Vanvitelli Üniversitesi Başvurular

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için akademik düzeylerine göre uygun okul seçenekleri sunulması ve İtalya’da eğitimlerine kadar tüm aşamalarda destek sunmaktayız. Türkiye’de ve İtalya’da bulunan ekiplerimizin koordineli çalışmalarıyla yüzlerce öğrencimizin İtalya’da eğitim almalarını ve İtalya’nın öğrenciler için sunmuş oldukları imkanlardan faydalanmalarını sağladık. Siz de Luigi Vanvitelli Üniversitesi başvuruları ve tıp gibi sınavla öğrenci kabul eden bölümlere hazırlık noktasında uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Başvur

napoli-luigi-vanvitelli-universitesi


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: