fbpx
İtalya'daki Üniversiteler

Pavia Üniversitesi

Pavia Üniversitesi Tarihi

Pavia Üniversitesi (University of Pavia, Università degli Studi di Pavia) 1361 yılında kurulmuştur ve Avrupa’nın en köklü üniversiteleri yer alır. Camillo Golgi, Alessandra Volta gibi bilim dünyasında çığır açmış bilim adamlarının eğitim aldığı bir kurumdur. Küçük bir şehir olan Pavia şehrinin önemli ikonlarından biridir.

Pavia Üniversitesi Nerede

Università degli Studi di Pavia İtalya’nın Lombardia bölgesinde yer alan aynı isimli şehirde yer alır. Pavia şehri Milano’ya yarım saatlik mesafede yer alan küçük, şirin bir şehirdir. Tarihi M.Ö. 218’e dayanan kadim şehir 572’den 774’e kadar Lombardiya Krallığı’na da başkentlik yapmıştır. Dünyaca ünlü bilim adamı Albert Einstein da ailesi Pavia’ya taşındığı için bir dönem bu şehirde yaşamıştır. Şehrin içinden geçen Ticino nehri üzerinde yer alan köprüde “Pek çok zaman Pavia’nın o küçük şirin köprüsünü düşünürüm.” sözü yazılıdır.

Pavia Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

University of Pavia mezunları arasında;

 • Volta pilinin mucidi Alessandra Volta,
 • Golgi aygıtına adını veren ve sinir sistemi çalışmalarıyla Nobel ödülüne layık görülen Camillo Golgi,
 • Kriminoloji biliminin babası olarak bilinen Cesare Lombroso,
 • Çağdaş ceza hukukunun kurucusu sayılan ve ölüm cezasına karşı çıkan ilk hukukçulardan biri olan Cesare Beccaria

gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Pavia Üniversitesi Dünya Sıralaması

 • Tıp alanında dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında,
 • Biyoloji bilimleri alanında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında,
 • Mühendislik alanında dünyanın en iyi 450 üniversitesi arasında,

yer almaktadır.

Pavia Üniversitesi Eğitim Ücretleri

University of Pavia yıllık eğitim ücretleri 200-3.500 Euro arasında değişmektedir. Türk öğrenciler yıllık 1.000-1.500 Euro civarında eğitim ücreti ödemektedirler.

 • Tıp
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik
 • Uluslararası İlişkiler
 • Elektronik Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Endüstriyel Otomasyon Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • İşletme Ekonomi
 • Uluslararası İşletme ve Girişimcilik
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik
 • Psikoloji
 • Antik Akdeniz Tarihi
 • Dünya Politikası ve Uluslararası İlişkiler

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi ilk olarak Pavia Üniversitesi bünyesinde verilmeye başlanmıştır. Harvey Medical School olarak bilinen Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi dünyanın en iyi tıp fakülteleri arasında yer alır. Her yıl birçok öğrenci tarafından tercih edilen fakülte IMAT sınavında rekabeti de beraberinde getirmektedir. 70.000 nüfuslu sakin ve doğanın içinde bir şehir olan Pavia, yoğun bir çalışma temposu gerektiren Tıp Eğitimi için tercih edilebilecek en iyi şehirler arasındadır.

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Ücretleri

Pavia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 1.500 Euro yıllık eğitim ücreti bulunmaktadır.

Pavia Üniversitesi Yüksek Lisans

Pavia, İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok İngilizce master programına sahiptir. Uluslararası öğrenci hareketliliği yüksek bir üniversite olan University of Pavia, her yıl önemli sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türk öğrenciler daha çok işletme-ekonomi, psikoloji ve tarih gibi alanlarda programları tercih etmektedirler.

Pavia Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Şartları

Üniversite bünyesinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen adaylar için bölüm bazında değişen kabul şartları bulunmaktadır. Ancak bu şartlardan en temel şartlar olarak;

 • Yüksek lisans yapmak istediğiniz alanla ilgili lisans diploması
 • B2 seviyesinde İngilizce dil belgesi

gerekmektedir. Pavia Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için İtalya’da yüksek lisans tecrübesine sahip ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pavia Üniversitesi Burs İmkanları

Pavia Üniversitesi uluslararası öğrenciler için çeşitli burs imkanlarına sahiptir. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs alma imkanı bulunmaktadır. İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için İtalya’da bulunan ekibimizle koordineli bir şekilde evrakların hazırlanması, burs başvurusu ve sonrasındaki süreci profesyonel bir şekilde yürütmekteyiz. Siz de burslar başvuruları ve eğitime başladığınız ana kadarki tüm süreçte sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için EduScala Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Pavia Üniversitesi’nde Konaklama İmkanları

Pavia şehrinde konaklama imkanları olarak öğrenci yurtları ön plana çıkmaktadır. Pavia Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerimizin İtalya’daki yaşama ve eğitim sistemine daha hızlı adapte olmalarını teşvik etmek amacıyla yurt imkanlarından faydalanmalarına yardımcı oluyoruz. Talep eden öğrenciler için ise kiralık oda, kiralık daire gibi farklı seçenekler sunuyoruz. Siz de Pavia’da konaklama noktasında ekibimizden destek alabilirsiniz.

Pavia Üniversitesi’nde Erasmus

Bilim dünyasının önemli isimlerinin eğitim aldığı veya dersler verdiği köklü bir kurum olan University of Pavia İtalya’da erasmus yapmak için harika bir lokasyondur. Milano’ya yakınlığı ve sakin yaşamıyla Avrupa’da kısa süreli bir eğitim ve yaşam tecrübesi için harika bir seçim olacaktır.

pavia-universitesi


EduScala İtalyan Üniversitelerine Resmi olarak başvuru yapma hakkına sahip bir kurumdur. Tüm çalışmalarımızı öğrencilerimiz bürokratik süreçlere değil eğitime odaklanması için titiz ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. Siz de Pavia Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: