fbpx
İtalya'da Eğitim

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi

Diş hekimliği eğitimi Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen eğitim programlarından biridir. Bu eğitimi yurtdışında almak ise öğrencilere yabancı dil bilgisi ve global bir vizyon katacağı için tercih edilmektedir.

Neden Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi?

  1. Avrupa birliği ülkelerinden birinden mezun olduğunuzda tüm dünyada tanınan “mavi diploma” alma imkanına sahip olursunuz.
  2. Uluslararası bir ortamda ana dil seviyesinde İngilizce ve yeni bir yerel dil öğrenerek tecrübenizi ve deneyiminizi arttırma şansı elde edersiniz.
  3. Avrupa’da diş hekimliği eğitimi aldığınızda, bulunduğunuz ülkede oturum izni alıp eğitim süreniz boyunca tüm Avrupa’yı gezme şansı elde edersiniz.
  4. Türkiye’de bir vakıf üniversitesine vereceğiniz eğitim ücreti ile kıyaslama yaptığınızda uygun rakamlarla yurtdışında diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz.
  5. Bölgeden bölgeye değişen burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  6. Dünya genelinde diş hekimi eksikliğinden dolayı mezun olduğunuzda iş sıkıntısı yaşamazsınız.
  7. Global düzeyde kendinizi ispatlayabileceğiniz  bir alandır.
  8. Hizmet verdiğimiz ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Eğitiminiz sonrası isterseniz Avrupa’da isterseniz Türkiye’de çalışabilirsiniz.

yurtdisinda-dis-hekimligi

Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

İtalya’da diş hekimliği eğitimi 6 yıl sürmektedir. Çekya, Polonya, Macaristan ve Litvanya’da ise diş hekimliği eğitim süresi 5 yıldır.

İtalya Diş Hekimliği Eğitimi

İtalya, Avrupa’da eğitim yüksek kalitede eğitimi, cazip imkanlarla alabileceğiniz harika bir lokasyondur. Düşük üniversite ücretleri ve geniş burs imkanlarıyla İtalya, her yıl daha fazla sayıda Türk öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. IMAT sınavı denilen bir sınavla öğrenci kabul İtalyan üniversitelerinde tamamen İngilizce olarak eğitim sunulmaktadır. Belli bir eliminasyon sürecinden geçildiği için de öğrenci eğitim kalitesi oldukça iyi sebiyededir.

Çekya’da Diş Hekimliği Eğitimi

Çekya da son yıllarda Türk öğrenciler arasında popüler hale bir diğer Avrupa ülkesidir.
Avrupa’nın en düşük işsizlik oranına sahip Çekya düşük yaşam maliyetleriyle de dikkat çekmektedir. Ayrıca Çekya tıp ve diş hekimliği alanında oldukça köklü üniversitelere sahiptir. Çekya’da diş hekimliğini tamamen İngilizce olarak okumak mümkündür. Ayrıca İngilizce seviyenizi yeterli görmüyorsanız hazırlık eğitimi de alabilirsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği Eğitimi

Polonya, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve oldukça köklü ve eğitim kalitesi yüksek üniversitelere sahiptir. Ayrıca, dünyanın birçok üniversitesiyle ikili anlaşmaları bulunan Polonya Üniversitelerinde öğrencilerin çifte diploma alma şansı bulunmaktadır. Para birimi Euro dan farklı olan Polonya, yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre daha düşüktür.

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi 

Macaristan özellikle tıp ve diş hekimliği eğitimi için tercih edilen bir ülkedir. Düşük yaşam maliyetleriyle dikkat çeken Macaristan, sınavsız kabul alma şansı ve hazırlık eğitimi seçeneği sunmasıyla Türk öğrenciler için iyi bir seçenektir.

Litvanya’da Diş Hekimliği Eğitimi

Diş hekimliği eğitimiyle dikkat çeken bir başka ülke ise Litvanya’dır. Sağlık bilimleri alanında uzmanlaşmış üniversitelerde uluslararası geçerliliğe sahip, dünya standartlarında bir eğitim verilmektedir.

 

EduScala Eğitim Danışmanlık Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi sunan üniversitelere öğrencilerin başvurularını yapmakta ve eğitimlerine başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri sunmaktadır. Siz de Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: