fbpx
İtalya'da Eğitim

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi

Yurtdışında mimarlık eğitimi almak hem dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek hem de farklı mimarlık ekollerine hakim olmak açısından oldukça avantajlıdır. Mimarlık denilince akla gelen ilk ülke genellikle İtalya’dır olsa da Avrupa’da çok cazip fırsatlarla mimarlık okuyabileceğiniz birçok ülke seçeneğiniz bulunmaktadır.

Son yıllarda sınavsız üniversite okumak için tercih edilen Çekya, Polonya gibi ülkeler dünya çapında tanınmış ve kalitesini ortaya koymuş üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca tüm Avrupa ülkelerinde geçerli “mavi diploma” sahibi olma fırsatı da sunmaları önemli bir tercih sebebidir. Mavi diploma sayesinde mezuniyetiniz sonrası Avrupa’da çalışmak Türkiye’den mezun olmuş birine göre oldukça kolaydır.

Neden Yurtdışında Mimarlık Eğitimi?

  1. Avrupa birliği ülkelerinden birinden mezun olduğunuzda tüm dünyada tanınan “mavi diploma” alma imkanına sahip olursunuz.
  2. Uluslararası bir ortamda ana dil seviyesinde İngilizce ve yeni bir yerel dil öğrenerek tecrübenizi ve deneyiminizi arttırma şansı elde edersiniz.
  3. Avrupa’da mimarlık eğitimi aldığınızda, bulunduğunuz ülkede oturum izni alıp eğitim süreniz boyunca tüm Avrupa’yı gezme şansı elde edersiniz.
  4. Türkiye’de bir vakıf üniversitesine vereceğiniz eğitim ücreti ile kıyaslama yaptığınızda uygun rakamlarla yurtdışında mimarlık eğitimi alabilirsiniz.
  5. Bölgeden bölgeye değişen burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  6. Eğitiminiz sonrası yabancı dil yetkinliğiniz ve uluslararası eğitim tecrübenizden dolayı yurtdışında çalışma şansı elde edersiniz.
  7. Global düzeyde kendinizi ispatlayabileceğiniz  bir alandır.
  8. Hizmet verdiğimiz ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Eğitiminiz sonrası isterseniz Avrupa’da isterseniz Türkiye’de çalışabilirsiniz.
yurtdisinda-mimarlik-egitimi
yurtdisinda-mimarlik-okumak

Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

Yurtdışında mimarlık eğitimi ülkeden ülkeye değişmekle birlikte genellikle 3 (üç) yıldır. Ayrıca hazırlık eğitimi almak isterseniz bu süre doğal olarak 4 (dört) yıla denk gelmektedir. Yurtdışında mimarlık eğitimi almanız durumunda Türkiye’de aynı dönemde eğitime başladığınız birinden daha erken mezun olup hayata daha erken atılırsınız.

Bu şekilde de daha önceki yıllarda eğitiminiz ve yaşam giderleriniz için yaptığınız harcamakları finanse etme şansınız olur.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi

İtalya’da mimarlık lisans eğitimi alabilmek için İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı’nın MIUR düzenlemiş olduğu sınav kabul şartlarından bir tanesidir. Sınavda üniversitelerin belirlenen kontenjanlarına puan sıralamasına göre öğrenciler listelenmektedir. Ayrıca B2 seviyesinde İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan dil belgesi ve Türkiye’de üniversite sınavından her iki oturumda da barajı aşmanız istenen diğer kabul şartlarıdır.

Polonya’da Mimarlık Eğitimi

Son yıllarda Türk öğrenciler için tam bir cazibe merkezi haline gelen Polonya’da tamamen İngilizce olarak mimarlık eğitimi almanız mümkündür. Üstelik bunun için Türkiye’de üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Ayrıca Polonya İngilizce hazırlık eğitimi de sunmaktadır ve yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre düşüktür.

Çekya’da Mimarlık Eğitimi

Çekya da Polonya gibi son yıllarda yıldızı parlayan ülkelerden biridir. Farklı para birimi kullanması ve yaşam maliyetlerinin düşük olması tercih sebebidir. Ayrıca kaliteli bir eğitim sunması, sınavsız üniversite okumaya imkan sağlaması ve İngilizce hazırlık eğitimi sunması da en önemli tercih sebeplerindendir. Ayrıca kaliteli bir eğitim sunması, sınavsız üniversite okumaya imkan sağlaması ve İngilizce hazırlık eğitimi sunması da en önemli tercih sebeplerindendir.

 

EduScala Eğitim Danışmanlık Yurtdışında Mimarlık Eğitimi sunan üniversitelere öğrencilerin başvurularını yapmakta ve eğitimlerine başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri sunmaktadır. Siz de Yurtdışında Mimarlık Okumak ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: