fbpx
İtalya'da Eğitim

Yurtdışında Mühendislik Eğitimi

Yurtdışında Mühendislik Eğitimi 

Mühendislik sanayileşmeyle birlikte dünya çapında ivme kazanmış, teknolojik gelişmelerle iç içe bir bilim dalıdır. Mühendislik disiplini, günlük hayatta teknolojiyle ilgili gördüğümüz tüm olguların temelindedir. Bunun getirdiği bir sonuç olarak da mühendislik eğitiminin güncel gelişmeleri takip eden ve çağı yakalayan bir kimliğe sahip olması oldukça önemlidir. Yurtdışında mühendislik eğitimi tercihinin en önemli sebebi öğrencilerin çağı yakalayan ve iş fırsatlarında bir adım öne çıkmalarını sağlayacak bir eğitim talepleridir.

Neden Yurtdışında Mühendislik Eğitimi?

  1. Avrupa birliği ülkelerinden birinden mezun olduğunuzda tüm dünyada tanınan “mavi diploma” alma imkanına sahip olursunuz.
  2. Uluslararası bir ortamda ana dil seviyesinde İngilizce ve yeni bir yerel dil öğrenerek tecrübenizi ve deneyiminizi arttırma şansı elde edersiniz.
  3. Avrupa’da mühendislik eğitimi aldığınızda, bulunduğunuz ülkede oturum izni alıp eğitim süreniz boyunca tüm Avrupa’yı gezme şansı elde edersiniz.
  4. Türkiye’de bir vakıf üniversitesine vereceğiniz eğitim ücreti ile kıyaslama yaptığınızda uygun rakamlarla yurtdışında mühendislik eğitimi alabilirsiniz.
  5. Bölgeden bölgeye değişen burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  6. Eğitiminiz sonrası yabancı dil yetkinliğiniz ve uluslararası eğitim tecrübenizden dolayı yurtdışında çalışma şansı elde edersiniz.
  7. Global düzeyde kendinizi ispatlayabileceğiniz  bir alandır.
  8. Hizmet verdiğimiz ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Eğitiminiz sonrası isterseniz Avrupa’da isterseniz Türkiye’de çalışabilirsiniz.

yurtdisinda-mühendislik-egitimi

Yurtdışında Mühendislik Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

Yurtdışında mühendislik eğitimi 3 yıl sürmektedir. Bu sayede öğrenciler hayata daha erken atılmaktadırlar. İsterlerse de yine yurtdışında yüksek lisans eğitimi alarak alanlarında uzmanlaşma şansı elde etmektedirler.

İtalya’da Mühendislik Eğitimi

İtalya Avrupa’nın ilk üniversitesi olan Bologna Üniversitesine ev sahipliği yapan bir ülkedir. Ayrıca kuruluşu asırlar öncesine dayanan ve Rönesansa ev sahipliği yapmış birçok üniversite de İtalya’dadır. Dünya üniversiteler sıralamalarında ilk 500 de 30 civarında üniversitesiyle bu alanda Avrupa’nın en iyi 3. ülkesidir. Ayrıca cazip üniversite eğitim ücretleri, geniş burs imkanlarıyla son yıllarda Türk öğrenciler için önemli bir eğitim merkezi olmuştur.

İtalya’da mühendislik eğitimi genellikle Politecnico denilen teknik okullarda verilmektedir ve bu üniversiteler mühendislik alanında dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasındadır.

Çekya’da Mühendislik Eğitimi

Çekya düşük yaşam maliyetleriyle, yurtdışında yüksek kalitede eğitimi düşük maliyetlerle almak isteyen öğrenciler için önemli bir ülkedir. Ülkemize olan yakınlığı, Avrupa Birliği ülkesi olması, farklı kur kullanması gibi etkenler Çekya’yı yurtdışı eğitimde önemli bir ülke haline getirmektedir. 

Çekya’da mühendislik eğitimi alabileceğiniz üniversiteler dünyada ilk 500 içerisinde yer almaktadır. 

Polonya’da Mühendislik Eğitimi

Polonya’da düşük yaşam maliyetleriyle dikkat çeken bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesi olması, genç ve dinamik yapısı ve kaliteli eğitim vaat eden üniversiteleriyle son yıllarda çok sayıda Türk öğrenciyi misafir eden bir ülkedir. Mühendislik alanında kendisini kanıtlamış teknik üniversiteleriyle de dikkat çeken bir ülkedir.

 

EduScala Eğitim Danışmanlık Yurtdışında Mühendislik Eğitimi sunan üniversitelere öğrencilerin başvurularını yapmakta ve eğitimlerine başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri sunmaktadır. Siz de Yurtdışında Mühendislik Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: