fbpx
İtalya'da Eğitim

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi 

Lisans eğitimi sonrası alanlarında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler yüksek lisans eğitimine devam etmektedirler. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi ülkemizdeki gibi 2 yıl sürmektedir. Temel dersler, seçmeli dersler, seminerler ve stajlarla aldığınız 120 AKTS ve tez savunmanız ardından mezun olursunuz.

Neden Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi?

  1. Avrupa birliği ülkelerinden birinden mezun olduğunuzda tüm dünyada tanınan “mavi diploma” alma imkanına sahip olursunuz.
  2. Uluslararası bir ortamda ana dil seviyesinde İngilizce ve yeni bir yerel dil öğrenerek tecrübenizi ve deneyiminizi arttırma şansı elde edersiniz.
  3. Avrupa’da yüksek lisans eğitimi aldığınızda, bulunduğunuz ülkede oturum izni alıp eğitim süreniz boyunca tüm Avrupa’yı gezme şansı elde edersiniz.
  4. Bölgeden bölgeye değişen burs imkanlarından faydalanabilirsiniz.
  5. Eğitiminiz sonrası yabancı dil yetkinliğiniz ve uluslararası eğitim tecrübenizden dolayı yurtdışında çalışma şansı elde edersiniz.
  6. Hizmet verdiğimiz ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Eğitiminiz sonrası isterseniz Avrupa’da isterseniz Türkiye’de çalışabilirsiniz.

yurtdisinda-master-egitimi

İtalya’da Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya’da yüksek lisans eğitimi almak, eğitim ve meslek hayatınız boyunca sizinle birlikte kalacak harika bir tecrübedir. Rönesans ruhunu hissedeceğiniz, modern çağ araştırmalarına önderlik eden tarihi üniversitelerde eğitim almak size farklı bir vüzyon katacak ve elbette eğitiminiz boyunca Avrupa’nın en güzel bölgelerinden birini keşfetme şansı elde edeceksinz. İtalya’da tamamen İngilizce olarak yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz 200 ün üzerinde bölüm bulunmaktadır. Alanınızla ilgili spesifik eğitimler almak ve uzmanlaşmak için İtalya oldukça iyi bir tercihtir.

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya Avrupa Birliği’nin genç nüfus oranı yüksek, dinamik bir ülkesidir. Polonya üniversitelerinin uluslararası öğrenci hareketliliği ise oldukça yüksektir. Mezun olduğunuz lisans bölümüyle ilgili birçok yüksek lisans programı bulabilirsiniz. Ayrıca dil hazırlık seçeneği sunması ve düşük yaşam maliyetleriyle Avrupa’da kaliteli bir eğitim almak için tercih edilen bir lokasyondur.

Çekya‘da Yüksek Lisans Eğitimi

Çekya Doğu Avrupa’nın kültür ve sanat merkezlerinden biridir. Bölgenin en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan Çekya, Avrupa’da en düşük işsizlik seviyesine sahip ülke olmasıyla da dikkat çekicidir. Teknik ve sosyal bilimler alanlarında geniş program seçenekleriyle dikkat çeken Çekya’da yaşam maliyetleri ise diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha düşüktür. Ayrıca Prag ve Brno gibi şehirler uluslararası öğrenci hareketliliği oldukça yüksek şehirlerdir.

 

EduScala Eğitim Danışmanlık Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi sunan üniversitelere öğrencilerin başvurularını yapmakta ve eğitimlerine başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri sunmaktadır. Siz de Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak, sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak için +90 216 599 1 343 (EGE) ve +90 555 888 1 343(EGE) no’lu telefonlarımızı arayabilir; [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: İçerikler Korunmaktadır.
Mesaj atın
Bize Ulaşın
Merhaba
Sana yardımcı olabilmek için buradayız :)
%d blogcu bunu beğendi: